पाचौ महाधिवेशनबाट निर्वाचित नया कार्यसमितिले सात सदस्यि सल्लाहकार समिति चयन गरेको छ । शनिवार नवनिर्वाचित अध्यक्ष निम्लेकी शेर्पाको अध्यक्षतामा बसेको केन्द्रिय पदाधिकारी र असोज ६ गते विभिन्न विधाबाट मनोनित सल्लाहकारहरुको संयुतm बैठकले आचार्य नुर्वु शेर्पा संयोजकत्वमा सात सदस्यि सल्लाहकार समिति चयन गरेको हो । असोज ६ गते मनोनित सल्लाहकारहरुमा धर्म भाषा संस्कृति विधाबाट आर्चाय नुर्बु शेर्पा, खोज तथा अनुसन्धानबाट ङिमा तेण्डुप शेर्पा, पर्यटन विधाबाट सोनाम ग्याल्जेन शेर्पा र ङिमा देण्डी शेर्पा, पत्रकारिता क्षेत्रबाट छेटु शेर्पा, डोमा शेर्पा र थेन्दुप शेर्पालाई असोज १३ गते चयन गरेको हो । शेर्पा साथै संस्थाले मिस मङगोल विजेता जाङ्मु इन शेर्पा र दोस्रो स्थान हासिल गर्न सफल पुनम शेर्पालाई वधाई तथा सम्मान कार्यक्रम पनि गरेको छ ।

कार्यसमितिको बैठकमा उपस्थित हुनुभएका सम्मानित व्यक्तित्वलाई आर्चाय नुर्बु शेपाले खादाद्धारा सम्मान गर्नु भएको थियो । नया“ निर्वाचित कार्यसमितिलाई बधाई दि“दै सल्लाहकारहरुबाट समग्र शेर्पाहरुको प्रतिनिधित्व गर्ने शेर्पा सञ्चार समुह नेपालको कार्यक्रम समुदायमुखि मात्र नभइ प्रभावकारी रुपमा शेर्पा सञ्चार समुह नेपालले आफ्नो भुमिका निभाउनु पर्ने सुझाव दिएका थिए । बैठकमा शेर्पा संचार समुहको भावी कार्यक्रमका बारे पनि छलफल भाएको बैठक पछि केन्दीय महासचिव पासङ शेर्पाले जानकारी दिनुभयो । बैठक शेर्पा संचार समुहको अध्यक्ष निम्लेकी शेर्पाको अध्यक्षतामा भएको थियो ।