विश्वकप छनोटमा नेपाललाई आठौं स्थान, नेदरल्याण्ड्ससँग ४५ रनले पराजित

काठमाडौं -चैत ३, नेपाली टोली विश्वकप छनोटमा नेपालले आठौं स्थान प्राप्त गरेको छ। नेदरल्याण्ड्सविरुद्ध बिहीबार सम्पन्न खेलमा ४५ रनले पराजित भएसँगै नेपाल सो स्थानमा सीमित भएको हो। नेदरल्याण्ड्स सातौं भयो।

नेदरल्याण्ड्सले दिएको १ सय ९० रनको लक्ष्य पछ्याएको नेपालले ४४‍.४ ओभरमा सवै विकेट गुमाएर १ सय ४४ रनमात्रै बनाउन सक्यो। नेपालका लागि सोमपाल कामीले सर्वाधिक ३६ रन जोडे। ५३ बलको सामना गरेका सोमपालले ३ चौका र १ छक्का प्रहार गरेका थिए। यस्तै, दीपेन्द्रसिंह ऐरीले २५, पारस खड्काले २२, सन्दीप लामिछानेले १४ तथा  करण केसीले १३ रन जोडे। नेदरल्याण्ड्सका रिभान डेर मार्वेले ४ तथा फ्रेड्रिक कलासेन र पिटर सेलरले समान २ विकेट लिए।त्यसअघि टस जितेर पहिले ब्याटिङ थालेको नेदरल्याण्ड्सले निर्धारित ५० अोभरमा ९ विकेट गुमाउदै १ सय ८९ रन बनाएको थियो। उसका बस डी लिडीले सर्वाधिक ३९ रन जोडे। ९१ बलको सामना गरेका उनले ४ चौका प्रहार गरेका थिए। यस्तै, उसका म्याक्सवेल डोउडले २८ तथा रोइलोभ मार्वे र स्कट इडवार्डले समान २५-२५ रन जोडेका थिए।

नेदरल्याण्ड्सलार्इ सो स्कोरमा रोक्न नेपालका सोमपाल कामीले ४ विकेट लिएका छन्। योसँगै लिस्ट ए क्रिकेटमा ५० विकेट लिने सोमपाल पहिलो नेपाली खेलाडी बने। सोमपालसँगै सन्दीप लामिछाने र ललितनारायण राजबंशीले पनि समान २-२ विकेट लिए। नेपाल र नेदरल्याण्ड्स दुवैले यसअघि नै एकदिवसीय मान्यता पाइसकेका छन्।