शेर्पा सञ्चार समुह नेपालको पुर्व केन्द्रिय सदस्य तथा वारिस्ता दाफुटी शेर्पाले आमडाब्लाङ हिमालको सफल आरोहण गरेको छ । विहिबार विहान ८  ३० बजे सफल आरोहण गरेको गाइड पासाङ ग्याल्जेन शेर्पाले जानकारी दिनुभयो ।  नेपाली कफिको प्रवद्र्धन र प्रचारका लागि हाम्रो सगरमाथा हाम्रो गौरव, कृषि बिकासमा हाम्रो पौरख”भन्ने नाराका साथ गत जेठ महिनामा सगरमाथा आरोहण गरेकी उनले नेपाल भ्रमण वर्ष २०२० को व्यानर आरोही दाफुटी शेर्पा आमडाब्लाङमा पहराएको छ । उनले दोस्रो पटक आमडाब्लाङ हिमालको सफल आरोहण गरेकी छिन । सगरमाथाको चुचुरो चुमी नेपाली कफी बजारलाई विश्वसामु चिनाउने र कफी उत्पादनमा बृद्धि गरी रोजगारको सृजना गर्ने मुख्य उद्देश्य पुरा भएको छ । शेर्पा २०१३ मा लजिम्पाटमा भएको मितिनी क्याफेबाट बरिस्त भएका हुन् । ६ बर्षको लामो अनुभवले उनी बरिस्त सुपरभईजर हँुदै प्रशिक्षकको रूपमा काम गर्दै आईरहेकी छिन् ।
कफि बजारलाई बिस्तार गर्न उनले आफैंले बौद्ध रामिटीमा मितिनी क्याफेको शाखा समेत खोलेर ब्यबसाय गरिरहेका छन् । शेर्पा सञ्चार समूह नेपालको पुर्व केन्द्रीय सदस्य समेत रहेका उनी दोलखा जिल्ला सिमी गाउका हुन ।

तस्विर गाइड पासाङ ग्याल्जेन शेर्पा