कर्मारिञ्जी शेर्पा
,रामेछापको उमाकुण्ड गाउ“पलिकाले गाउ“पालिकाभित्र कार्यक्षेत्र हुने सम्पूर्ण संघ संस्थालाई गाउ“पालिकामा सूचीकृत गर्न सूचना प्रकाशित गरेको छ । स्थानीय सरकार ऐन सञ्चालन व्यवस्थापन २०७४ आधियनमा रहि २०७५ असोज २ को गाउ“पालिकाको निर्णय अनुसार उपाध्यक्ष उर्मिला कार्की बस्नेतको संयोजकत्वमा पा“च सदस्यीय समिति गठन गरिएको थियोे । उतm समिति मार्फत उमाकुण्ड गाउ“पालिका भित्र सञ्चालन भएको विभिन्न संघ संस्थाहरूलाई यही मिति २०७५ असोज १० देखि २५ गते भित्र आवश्यक कागजात सहित गाउ“पालिकासंग समन्वय गर्नको लागी सूचना प्रकाशित गरेको छ । स्थानीय तहमा आवद्धता हुनका लागि निवेदन ,आर्थिक बर्ष २०७४र७५ सम्म नवीकरण भएको संस्था दर्ता प्रमाणपत्रको प्रतिलिपी, संस्थाको बार्षिक लेखापरीक्षण प्रगति प्रतिवेदन, बार्षिक कार्य प्रगति प्रतिवेदन र संस्थाको कार्यसमितिको निर्णय चाहिने संघ संस्था संयोजक तथा उपाध्यक्ष उर्मिला कार्की बस्नेतले जानकारी दिनु भयो । संस्थागत व्यवस्थालाई परादर्शी,सुव्यवस्थित गरि संगठित बनाउन यस्तो व्यवस्था ल्याएको र समय अवधिभित्र सम्पर्कमा आएर आबद्ध नहुने संघ संस्थाले कुनै पनि गतिविधि गर्न नपाउने पनि उपाध्यक्षले बताउनुभयो ।