शेर्पा सञ्चार समुह नेपालको पा“चौ राष्ट्रिय महाधिवेशनको तयारी अन्तिम चरणमा पुगेको छ । महाविधवेशन आम संचार क्षेत्रमा शेर्पाहरुको व्यापक सहभागिता पहिचान सहितको संचार क्षेत्रलाई व्यावसायीकरण गर्ने हाम्रो प्रतिवद्धता भन्ने नारा सहित भदौ ३० गते काठमाडौको कुमारीगलस्थित ज्योति पार्टी प्यालेसमा हु“दैछ । विगत १ दशकदेखि शेर्पा सञ्चार क्षेत्रमा शेर्पा समुदायको उपस्थिति र पत्रकारिता क्षेत्रको युवाहरुको आकर्षणको लागि विभिन्न कार्यक्रमहरु गर्दै आएको छ । पा“चौ राष्ट्रिय महाधिवेशनका लागि ताप्लेजुङ, खोटाङ, सोलुखुम्बु, रामेछाप चार वटा जिल्ला शाखाबाट प्रतिनिधी आउने छ । पा“चौ महाधिवेशनको अवसरमा संस्थाको विकासका लागि आफ्नो क्षेत्रबाट सकारात्मक सोच बिचार राखी आर्थिक, भौतिक र नैतिक रुपमा सहयोग गर्ने संघसस्था तथा महानुभावहरुलाई सम्मान गर्ने कार्यक्रम रहेको छ । साथै शेर्पा सञ्चार समुह नेपालले साउन १९ गतेदेखि २९ गतेसम्म सञ्चालन गरेकोे उद्घोषण तालिममा सहभागी विद्यार्थीहरुलाई प्रमाण पत्र वितरण गर्ने कार्यक्रम रहेको छ । संस्थाले समुदायमा पत्रकारिता क्षेत्रमा शेर्पाहरुको सहभागिता वृद्धि गर्ने, सञ्चार क्षेत्रमा व्यावसायिक पत्रकारिता सम्बन्धि तालिम सञ्चालन गर्ने, रेडियो, टेलिभिजन, फोटोपत्रकारिता लगायत उद्घोषण तालिम दिदै आई रहेको छ ।