नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (नेकपा) ले केन्द्रिय कमिटीलाई पूर्णता दिएको छ । जसमा केन्द्रिय सदस्यमा शेर्पा समुदायबाट एक मात्रा शेर्पा परेका छन् । आदिवासी जनाजाति महासंघका पूर्व अध्यक्ष पासाङ शेर्पालाई नेपाल कम्युनिष्ट पार्टीले केन्द्रिय सदस्यमा चयन गरिएको छ । ४४१ सदस्यीय कार्यसमितिमा शेर्पा समुदायबाट एक मात्रा शेर्पा पर्नुले हिमाली आदिवासीलाई पार्टीले कसरी गरिएको मुल्याङ्कन प्रति शेर्पा समुदाय गम्भिर ध्ययन गएको छ ।

पार्टीले ४४१ केन्द्रिय कार्यसमिति सहित ६ जना स्थायी आमन्त्रित केन्द्रिय सदस्य नाम सार्वजानिक गरिएको हो । पार्टी महासचिवले जारी गरेको विज्ञप्ती अनुसार वर्णानुक्रम अनुसार केन्द्रिय कमिटिका सदस्यहरुको नाम राखिएको छ ।
तत्काल बरिष्ठता मिलाउन नसकिएकाले वर्णानुक्रम अनुसार नेताहरुको नाम राखिएको हो । जसमा शेर्पा समुदायबाट पासाङ शेर्पा १९९ अंकमा परेको छ । सोमबार प्रधानमन्त्रीको सरकारी निवासमा बसेको पार्टी सचिवालयको पहिलो बैठकले तत्कालीन एमाले र माओवादी केन्द्रबाट मनोनीत केन्द्रिय सदस्यहरूको सिफारिसलाई अनुमोदन गरेको थियो ।
४४१ सदस्यीय केन्द्रिय कमिटिमा तत्कालीन एमालेका तर्फबाट २४१ जना र तत्कालीन माओवादीका तर्फबाट २०० जना छन् । पासाङ शेर्पा तत्कालिन नेकपा माओवादीका पोल्यूरव्यूरो सदस्यमा रहेको थियो । शेर्पालाई यसअघि नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (नेकपा) को पोल्यूव्यूरो सदस्यमा सम्भावना देखिएपनि पार्टीका महासचिवले जारी गरिएको प्रेश विज्ञप्तिमा केन्द्रिय सदस्यमा नाम सार्वजानिक गरिएको हो ।