स फो खि लो २१४५औ ग्याल्पो लोसारको अवसरमा आयोजित लोसार साँस्कृतिक कार्यक्रमम सम्पन्न भएको छ । शेर्पा किदुग युएईले १६ फेब्रुअरी का दिन युएईको राजधानी अबुधाबिमा आयोजना गरेको कार्यक्रमको ब्यवस्थापन सोलुखुम्बु निवासी आङ फुरि शेर्पा, उदयपुर निवासि निमा शेर्पाले कार्यक्रमको संयोजक गरेका थिए भने सोलुखुम्बु निवासि नुरु पिनासा शेर्पा कार्यक्रम उप संयोजक रहेको ल्होसार सांस्कृतिक कार्यक्रम बौद्ध धर्मको विधिवत रुपमा गरेको थिए । कार्यक्रममा नेपाल बाट आमन्त्रित नायिका छिरिङ डोल्मा शेर्पा, दार्जि्लिङबाट आमान्त्रित सेलो गायिका डोमा शेर्पा तथा मोडल तथा उद्घोषिका जाङमु एन शेर्पा लगायत विभिन्न स्थानिय नेपाली कलाकारहरुको बेजोड प्रस्तुति रहेको थियो । शेर्पा किदुग युएईकै कलाकारको हरु बाट आफनो धर्म,संस्कृति र रितिरिवाजलाई संरक्षण तथा प्रवधन गर्ने उद्देश्यसहित मौखिक रुपमा शेर्पा गीत गाएर सेवरु नृत्य प्रस्तुत गरेको थियो ।
कार्यक्रमलाइ औपचारिक र अनौपचारिक गरि दुई तर्फबाट सन्चालन गरिएको थियो, औपचारिक रूपमा कार्यक्रम शेर्पा किदुग युएईकै महासचिव नुरु पिनासा शेर्पाले सन्चालन गर्दै उहाले लोसार विशेष मन्तव्य तथा उपस्थित सबैलाइ स्वागत तथा धन्यवाद समेत दिनुभएको थियो भने शेर्पा किदुग युएईकै कोषाध्यक्ष फुरदिकि शेर्पाले स्वागत मन्तव्य र अनौपचारिक कार्यक्रम मोडल तथा उद्घोषिका जाङमु एन शेर्पाले सन्चालन गरेको आयोजकले जनाएको छ ।